Ubezpieczenie na życie a ubezpieczenie kredytu

14 kwietnia 2012

Kredyt hipoteczny to z pewnością kredyt zaciągany na długie lata. W związku z tym, że opiewa na duże sumy pieniędzy kredytobiorcy spłacają zadłużenie przez kilkanaście lat. W związku z tym, ze przez te wszystkie lata może stać się wszystko kredytodawcy zabezpieczają się ubezpieczeń. kredytu.

Aktualnie każdy kredyt hipoteczny wiąże się z wykupieniem ubezpieczenia kredytu. Z kolei odmowa kupienia ubezpieczenia w wielu przypadkach równa się z negatywna decyzją o przyznanie kredytu. Sprawdźmy zatem co obejmują ubezpieczenia kredytowe oferowane przez banki.
Niektórzy sądzą , że wszelkie rodzaj ubezpieczeń są nam w ogóle nie potrzebne ponieważ jest to wyrzucanie pieniędzy. Gdy przychodzi co do czego ubezpieczyciele znajdują powodu dla których nie mogą nam wypłacić należnego nam ubezpieczenie, lub gdy już je wypłacą nie jest ono na tyle wysokie jak nam wcześniej zapewniano. Niestety w tym wszystkim jest nieco prawdy. Jednak zaciągając kredyt hipoteczny powinniśmy się zabezpieczyć, ponieważ niespłacane zadłużenie może doprowadzić do bankructwa.
Ubezpieczenie kredytu obejmuje wszystkie zdarzania losowe, które uniemożliwiają kredytobiorcy spłacanie zadłużenia. Ubezpieczenie kredytu to więc ubezpieczenie na życie. Ubezpieczenie na życie spłaca nasz kredyt hipoteczny gdy główny kredytobiorca straci zdrowie wskutek wypadku, lub gdy poniesie śmierć. Wtedy rodzina kredytobiorcy nie musi spłacać rat kredytu, ubezpieczenie na życie powinno pokryć wszelkie koszty.
Jak widać ubezpieczenie na życie kredytobiorcy jest niezwykle ważne. Banki mają powody aby wymagać od kredytobiorcy jego wykupienia. Ubezpieczenie kredytu jest więc tak samo ważne dla kredytobiorcy jak również dla banku. Być może koszty ubezpieczenie znacznie zwiększą sumę rat kredytowych lecz jak widać jest to niezbędne.