Ubezpieczenie grupowe

18 grudnia 2011

Ludzie zaciągają kredyty na skalę masową. Takie wnioski można wyciągnąć nie tylko z badań ekonomistów ale również na podstawie liczby banków działających na Polskim rynku. Jest ich dziesiątki, wciąż powstają nowe, a i tak mają wielu klientów.

W związku z tym, że wiele osób zaciąga kredyty, banki starają się jak najlepiej zabezpieczyć w razie niewypłacalności klienta. Sprzedanie długi firmie windykacyjnej jest ostatecznością, lepszym sposobem jest wykupienie pakietu ubezpieczeń przez klienta.
Ubezpieczenia kredytu nie dotyczą małych pożyczek, na kilkaset złotych. Wiadomo im mniejszy dług tym łatwiej go spłacić. Banki wymagają od klientów ubezpieczenia w przypadku zaciągania dużych sum pieniędzy. Mowa tu o kredytach hipotecznych. Sposoby prywatne potrafią pożyczyć z banku kilkaset tysięcy złotych, firmy zaś parę milionów. Jak widać takie przedsięwzięcie może być niebezpieczne dla banku, dlatego także bardzo naciskają one na wykupowanie ubezpieczeń.
Pod pojęciem ubezpieczenie kredytu w zasadzie kryją się trzy rodzaje ubezpieczeń, mianowicie, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, lub tez ubezpieczenie w razie choroby i inwalidztwa. Są to trzy główne powody przez, które klient przestaje spłacać dług.

Co jeśli nie mamy wykupionego ubezpieczenie, a bank naciska? Może ubezpieczenie grupowe?

Najlepiej się mu poddać, gdyż ubezpieczenie na życie w przypadku zaciągania dużych pożyczek jest zabezpieczeniem nie tylko dla banku lecz również dla kredytobiorcy i jego rodziny. W momencie gdy obawiamy się zbyt wysokich kosztów banki oferuje wykupienie klientom ubezpieczenie grupowe.
Ubezpieczenie grupowe jak sama nazwa wskazuje to polisa, którą wykupuje kilka osób jednocześnie. Dzięki temu może sporo zaoszczędzić ponieważ, ubezpieczenie grupowe jest jest tańsze od podstawowej polisy oferowanej przez ubezpieczycieli.