Wypoczywaj bez stresu

7 sierpnia 2011

Sezon urlopowy w pełni, ale nie wszyscy już wypoczywają są też tacy, którzy dopiero planują jakiś zagraniczny wyjazd, dlatego o szczegółach muszą myśleć już teraz. I nie chodzi tu tylko o bazę noclegową, chociaż jest to bardzo ważny element każdego nie tylko zagranicznego wyjazdu.

Nie chodzi też o to czy będziemy mieli daleko do plaży czy blisko i jakie atrakcje na nas na wyjeździe czekają. Chodzi przede wszystkim o ubezpieczenie siebie oraz swoich najbliższych na okoliczność jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia czy choroby. Organizator nie zawsze dopilnuje wszystkiego, a poza tym planuje organizację wyjazdu po jak najniższych kosztach.

Tymczasem na ubezpieczeniu nie można oszczędzać i jeżeli nawet bierzemy kredyt na wakacje to musimy w nim również wziąć pod uwagę koszt ubezpieczenia. Nikt bowiem nie potrafi przewidzieć co może zdarzyć się w czasie takiego wyjazdu. Jednocześnie pamiętajmy, że różne problemy zawsze będą przy takich wyjazdach występowały i jeżeli nie będziemy poznawać przepisów ubezpieczeniowych oraz będziemy w ciemno podpisywać umowy możemy mieć później mnóstwo kłopotów. Pamiętajmy też, że jeżeli istnieje potrzeba wykupu ubezpieczenia ponad standard, to dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy to uczynić.

Pamiętajmy, że zadbanie o właściwe ubezpieczenie jest bardzo ważnym elementem każdego wyjazdu turystycznego, szczególnie zagranicznego. Najlepiej takie ubezpieczenie wykupić wraz z tak zwanym pakietem pomocowym /assistance/. Jest to naprawdę ważne, ale niestety niedoceniane przez turystów. Każdemu przecież może zdarzyć się wypadek bądź choroba, każdemu może po drodze zepsuć się auto. Pakiet pomocowy zaoszczędzi nam niepotrzebnych stresów, natomiast ubezpieczenie pozwoli uniknąć kosztów leczenia szpitalnego, transportu, bądź zwykłej pomocy lekarskiej. Są to drogie rzeczy i nie zadbanie o nie przed wyjazdem, nawet jeżeli będziemy musieli wziąć na ten cel kredyt na wakacje dla poratowania wszystkich wydatków związanych z wyjazdem.

Prawda jest bowiem taka, że Polacy nie mają zbyt dużej kasy i nie każdego na takie wypady zagraniczne stać. Ale naprawdę warto nawet wziąć wspomniany już kredyt na wakacje i móc wyjechać do ciepłych krajów aby wypocząć i naładować akumulatory.