Broker pomoże wybrać

22 marca 2011

Mieć dom, mieszkanie, własne cztery ściany to jeden z najważniejszych celów każdej rodziny. Przede wszystkim dążą do niego młode małżeństwa, które chciałyby żyć na swoim, a nie w wynajętym lokalu. Niestety nie zawsze jest im to dane, bowiem nie każdą rodzinę stać na własne mieszkanie. Najczęściej w takich sytuacjach posiłkują się kredytami, ostatnio z pomocą rządu, który je wspiera programem “rodzina na swoim”. Ale tak naprawdę to z problemem tym musi się zmierzyć kredytobiorca, bo to on spłaca później kredyt przez kilkadziesiąt kolejnych lat. Tak czy inaczej najprostszym sposobem na własne cztery ściany jest kredyt hipoteczny, o który teraz jest tak trudno. Nie mniej takie kredyty są przez banki udzielane, a jednym z podstawowych warunków udzielenia takiego kredytu jest zastawienie posiadanej nieruchomości. Może to być posiadane już mieszkanie, ale jeżeli nie jest ubezpieczone kredytobiorca musi to zrobić. Warunkiem kredytów hipotecznych są ubezpieczenia mieszkania, jeżeli oczywiście stanowi zabezpieczenie hipoteczne. Ubezpieczyć też należy brakujący wkład własny. Jeżeli już dzięki bankowi i kredytowi staliśmy się już właścicielami domu lub mieszkania, chcielibyśmy mieć także komfort bezpieczeństwa. Pożary, kradzieże, powodzie, tak często ostatnio nawiedzające nasz kraj, mogą w każdej chwili zabrać nam nasz majątek, nasze mieszkanie, wyposażenie jego, nasz azyl. Dlatego musimy być przygotowani na takie zdarzenia. Taką ochroną są ubezpieczenia mieszkania, które najczęściej lekceważymy i dopiero w chwili nieszczęścia przypominamy sobie o nich. Wybór ubezpieczyciela też nie jest prosty i najlepiej zrobimy jeżeli wybierze nam właściwą ofertę broker ubezpieczeniowy – najlepiej w firmie internetowej.
– Najczęściej ubezpieczamy to co się w mieszkaniu znajduje, a więc wyposażenie mieszkania. Ale w razie nieszczęścia związanego na przykład z powodzią takie ubezpieczenie nic nam nie da. O wiele łatwiej jest odkupić ukradziony telewizor niż później mieszkać pod  mostem. Dlatego pamiętając o ubezpieczeniu mieszkania pamiętajmy o ubezpieczeniu substancji mieszkania /tak to się fachowo nazywa/ czyli ubezpieczeniu murów od skutku zdarzeń losowych – podpowiada broker ubezpieczeniowy.
Co to w konsekwencji oznacza? Ubezpieczenie od zdarzeń losowych między innymi obejmuje: pożar, uderzenie pioruna, zalanie, huragan powódź, grad, wybuch, osuwanie się ziemi. Poza tym ubezpieczenia mieszkania chronią nas także od skutków akcji ratowniczej związanej z tymi zdarzeniami, kradzieży z włamaniami, dewastacji oraz od odpowiedzialności cywilnej ubezpieczającego. Są także towarzystwa ubezpieczeniowe, które odpowiadają również, na przykład za rabunek dokonany poza mieszkaniem. Oczywiście do określonej kwoty, dlatego należy to wcześniej dokładnie sprawdzić. A jak sami nie potrafimy tego zrobić niech zrobi to za nas broker ubezpieczeniowy.