Kredyty i ubezpieczenia

10 grudnia 2010

Dom, mieszkanie, własne cztery ściany. Własny dom, czy mieszkanie zawsze kojarzyło się nam nie tylko z czterema ścianami, ale również, a może przede wszystkim,  z ciepłem rodzinnym – z bezpieczeństwem. Dlatego naszym najwyższym celem jest założenie rodziny i własny kąt, w którym można normalnie żyć. Niestety nie wszystkim jest to dane, bowiem mieszkanie w naszym kraju nadal jest luksusem – dla wielu polskich rodzin niestety nieosiągalnym. Jednakże kredyty mieszkaniowe, często na zupełnie przyzwoitych warunkach, pozwalają wielu rodzinom na spełnienie marzenia o własnych czterech ścianach. Od 2007 roku na preferencyjne kredyty mieszkaniowe w ramach programu rządowego “rodzina na swoim” może liczyć tysiące rodzin, których nie stać na normalne kredytowanie. Dopłaty do kredytów mieszkaniowych pozwalają wielu rodzinom na zakup upragnionego mieszkania.
– To prawda, kredyty mieszkaniowe i pomoc państwa sprawiają, że wiele osób może liczyć na własny, chociażby najskromniejszy lokal, a skoro już go zakupi starać się będzie jak tylko można aby zapewnić temu domowi bezpieczeństwo. Życie przynosi wiele niespodziewanych wydarzeń, często nawet tragicznych: kradzieże, pożar, powódź, czy też inne zdarzenia losowe. Najlepszą formą takiej ochrony są ubezpieczenia mieszkań, a ubezpieczenie pzu – moim zdaniem – jest najlepszą formą takiego zabezpieczenia mieszkania. Najczęściej ubezpieczamy to co się w mieszkaniu znajduje, a więc wyposażenie mieszkania. Ale w razie nieszczęścia związanego na przykład z powodzią takie ubezpieczenie niewiele nam da. O wiele łatwiej jest bowiem odkupić skradzione sprzęty niż odbudować dom. Dlatego pamiętając o ubezpieczeniu mieszkania pamiętajmy o ubezpieczeniu substancji mieszkania, czyli ubezpieczeniu murów od skutku zdarzeń losowych. Chyba, że mamy mieszkanie własnościowe w spółdzielni mieszkaniowej czy też wspólnocie, gdzie mury są już z zasady ubezpieczone – stwierdził znawca tego rynku.
Oferta pzu, ubezpieczenie pzu skierowane jest do klientów indywidualnych, zainteresowanych, jak to zapisano w ofercie: “szeroką ochroną ubezpieczeniową swego mieszkania, a polisa pzu wyróżnia się szerokim wszechstronnym zakresem ochronnym”. Podstawą każdej informacji  w przypadku ubezpieczeń jest zakres ochrony ubezpieczeniowej, ubezpieczenie pzu obejmuje: kradzież w łamaniem, rabunek, zdarzenia losowe, takie jak powódź zalanie wodą z urządzeń wodno-kanalizacyjnych /ogień, piorun, huragan, grad, eksplozja, upadek pojazdu powietrznego, lawina, obsuniecie ziemi/. W pzu umowa najczęściej zawierana jest na rok, lub na okres krótszy w zależności od życzenia ubezpieczającego mieszkanie. Bardziej szczegółowych informacji udzielają oddziały pzu. Ale nie tylko pzu ma takie oferty, jest wiele firm oferujących podobne ubezpieczenia. Poza tym aby uniknąć kolejek w ubezpieczalniach ubezpieczajmy się przez internet. Tak jest łatwiej prościej i co najważniejsze taniej.