Z internetem łatwiej znaleźć

6 maja 2010

Rynek ubezpieczeń jest rynkiem skomplikowanym, wymagającym od osób, które mają z nim jakikolwiek kontakt określonej wiedzy. Od osób pracujących zawodowo w tej branży z pewnością większej, natomiast klienci tych firm powinni przynajmniej coś wiedzieć o ogólnych warunkach ubezpieczeniowych. Powinni posiąść przynajmniej podstawową wiedzę o produkcie, który ich interesuje, czyli o ubezpieczeniu, które mają zamiar wykupić, obojętnie czy chodzi o zakup mieszkania i jego ubezpieczenie, czy o ubezpieczenie samochodu, czy o każde inne. Trzeba też mieć  także wiedzę o firmie z którą mamy zamiar prowadzić interesy. Nie jest to oczywiście proste, z uwagi chociażby na mnogość ofert, nie do końca jasne przepisy, które funkcjonuja na tym rynku, a także możliwości interpretacyjne aktów prawnych dotyczących ubezpieczeń. Każdy z nas, jeżeli ma potrzebę ubezpieczenia siebie czy jakiejś rzeczy, szuka jak najkorzystniejszej dla siebie oferty. Gotówki nigdy nie mamy za wiele więc interesuje nas na przykład, najtańsze ubezpieczenie samochodu, najtańsze ubezpieczenie zdrowotne, najkorzystniejsza polisa na życie, najlepsze ubezpieczenie nieruchomości itd. Szukamy najlepszych dla siebie ofert, tymczasem ich mnogość i – jak już wspomnieliśmy na wstępie – nie do końca przejrzyste zasady, powodują chaos i niezdecydowanie. W takich sytuacjach powiniśmy zasięgnąć opinii specjalisty od rynku ubezpieczeń. Można znaleźć na tym rynku ekspertów, którzy spróbują znaleźć dla nas najkorzystniejsze rozwiązania.
– Z pewnością na rynku ubezpieczeń są specjaliści od tej branży, najlepiej jednak na początek samemu poszukać najlepszych dla siebie ofert. Radziłbym skorzystać z ofert firm internetowych oraz działających w systemach direck, ponieważ oferty tych firm nie tylko są ciekawsze ale przede wszystkim bardziej atrakcyjne cenowo. Szkoda tylko, że tak niewiele firm ubezpieczeniowych funkcjonuje w systemach elektronicznych. Natomiast coraz więcej jest firm dzaiłających w systemie direct. Nie tak dawno zdecydowałem się na zakup mieszkania, ale tylko kredyt hipoteczny wchodził w rachubę. Zabezpieczeniem miała być nieruchomość, którą  posiadałem i którą musiałem ubezpieczyć. W związku z tym, że nie miałem czasu, ani ochoty biegać po firmach i sprawdzać ich oferty, więc wszystko załatwiłem przez internet. Oczywiście nie jest też obojętne w jakiej firmie ubezpieczenie się wykupuje. Nie twierdzę też, że wszystkie firmy ubezpieczeniowe starają się tylko naciągnąć klienta. Ale  trudno jest znaleźć dobrą i w miarę tanią ofertę. Ja wybrałem, moim zdaniem, najkorzystniejszą, ale na szczęście nie miałem okazji przekonać się czy rzeczywiście mój wybór był trafiony. I niech tak zostanie – stwierdził jeden z ubezpieczonych.
Wybór oferty i ubezpieczyciela rzeczywiście nie należy do łatwych, może więc skorzystać z usług porównywarek ubezpieczeń, których w internecie nie brakuje. Za pośrednictwem takich porównywarek można obliczyć koszt ubezpieczenia oraz również przez internet wykupić polisę ubezpieczeniową.