Na czele bre ubezpieczenia

23 marca 2010

Na temat ubezpieczeń dokonywanych przez internet zdania są podzielone. Zwolennicy są zadowoleni z usług internetowych firm ubezpieczeniowych chwaląc  oszczędność czasu niezbędnego do zalatwienia polisy, a przede wszystkim o wiele niższe koszty zawarcia takiego ubezpieczenia. Przeciwnicy z kolei nie negują zalet internetowych firm ubezpieczeniowych, ale mają wiele zastrzeżeń do spraw związanych z obsługą rzeczoznawcy oraz wypłatą odszkodowania. Na przykład jeden z klientów narzekał na link4, który miał mu wypłacić odszkodowanie dopiero po 8 miesiącach od zaistniałej szkody. Ponoć podobna sytuacja jest z ubezpieczeniami w firmach działających w systemie direct.
– Podobna sytuację miałem w pzu, gdzie teraz szkodę zgłasza się poprzez infolinię. Nie dość, że dodzwoniłem się dopiero po kilku dniach to na przyjazd rzeczoznawcy czekałem prawie dwa tygodnie – twierdzi klient pzu.
W 2009 roku najlepszą internetową firmą ubezpieczeniową uznano bre ubezpieczenia. Uczestnicy portalu ipolisy uznali, że na pierwszym miejscu w ubezpieczeniach samochodowych powinna znaleźć się bre ubezpieczenia i mbank. Poza tym bardzo wysoko klienci ocenili też ofertę bre ubezpieczenia TU SA w mbanku za system zawierania umów oc i ac /niestety nie zostało ujęte ubezpieczednie nw/. Pod uwagę między innymi brano klarowność polisy i warunków ubezpieczenia oraz cenę.
– O naszej ofercie mogę tak powiedzieć: jeżeli ktoś chce w szybki i wygodny sposób nabyć ubezpieczenie niech wybierze bre ubezpieczenia. Jeżeli ktoś chce zapłacić jak najmniej za ubezpieczenie, nie sprawdzi naszą ofertę. Jeżeli ktoś chce uzyskać pomoc przy likwidacji szkód niech postawi na bre ubezpieczenia. Byliśmy najlepsi w 2009 roku z pewnością będziemy najlepsi również w tym roku – stwierdził przedstawiciel bre ubezpieczenia.
W natłoku ofert stale umyka nam ubezpieczenie nw, które jest jednym z najważniejszych ubezpieczeń. Na przykład ubezpieczenie nw poleca swoim klientom aegon towarzystwo ubezpieczeń na życie sa. Bardzo dobrze, że firma wyszła z taką propozycja do klienta, tylko forma może niekoniecznie jest najszczęśliwsza.
– Rzeczywiście, chyba jednak nie jest to najlepszy sposób na pozyskanie klienta. Ostatnio otrzymałam pismo z tej firmy, w którym poinformowano mnie, że z przeprowadzonej analizy potrzeb ubezpieczeniowych  najważniejszych klientów wynika, iż potrzebuję ubezpieczenie na wypadek śmierci spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem – aegon nw. I za niewielką kwotę firma ta może zaproponować mi tę dodatkową ochronę potrzebną mojej rodzinie. Dziękuję, ale nie skorzystam – powiedziała zdenerwowana klientka firmy aegon.