iKalkulator ac

29 stycznia 2010

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest bogaty, ale niekoniecznie przejrzysty. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest także rynkiem, który przyciąga najwięcej klientów, bowiem coraz więcej po naszych drogach porusza się pojazdów. Pojazdy te należy ubezpieczyć. Ubezpieczenia obowiązkowe oc, czyli od odpowiedzialności cywilnej muszą posiadać wszyscy kierowcy, ubezpieczenie ac, czyli popularne autocasco już niekoniecznie. Chyba, że samochód stanowi zastaw bankowy, wówczas bank życzy sobie wykupienia również autocasca. Ofert, jak już zaznaczyliśmy na wstępie, jest bardzo dużo i trudno wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie. Tym bardziej gdy chodzi o autocasco, które jest bardzo drogim ubezpieczeniem. Najlepiej przejrzeć oferty w internecie, bowiem nie wychodząc z domu możemy mieć wgląd do ofert niemal wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Możemy też w trakcie analizy zastosować kalkulator ac – bądź kalkulator oc – i w miarę dokładnie wyliczyć koszty ubezpieczenia w każdym niemal zakładzie ubezpieczeń. Oczywiście nie będzie to pełna ofertą, bowiem firmy ubezpieczeniowe nie bardzo chcą zbytnio otwierać się przed klientem. Po co klient ma wiedzieć za dużo i za dużo wymagać?
– To prawda firmy ubezpieczeniowe wręcz bronią się przed podawaniem informacji na temat ubezpieczeń, ale nie oznacza to, że do takich informacji nie można dotrzeć – można i trzeba. Jeżeli decydujemy się na jakieś ubezpieczenie warto też przejrzeć oferty firm internetowych. Takich jak chociażby Link4. Internetowe firmy ubezpieczeniowe proponują o wiele tańsze usługi. Mogą sobie na to pozwolić, bowiem nie zatrudniają tabunów ludzi. Poza tym w internetowej ofercie znajdziemy wszystko co nam jest potrzebne do wybrania najlepszego ubezpieczenia. Autocasco jak wiadomo jest drogim ubezpieczeniem, a firmy internetowe proponują koszt takiego ubezpieczenia nawet o 50% niższy niż firmy tradycyjne. Poprzez kalkulator ac możemy to dokładnie wyliczyć. Osobiście namawiałbym do przejrzenia oferty Link4, ponieważ jest naprawdę atrakcyjna. Szczególnie namawiam kierowców decydujących się na wykupienie ubezpieczenia ac – przekonuje jeden z klientów Link4.
Decydując się na ubezpieczenie ac powinniśmy dokładnie sprawdzać nie tylko oferty, ale i towarzystwa ubezpieczeń. Szczególnie te, które proponują tanie ubezpieczenia ac. Ostatnio wyszło na jaw, że firmy ubezpieczeniowe majstrują przy naliczaniach szkód. Naliczają bowiem po najwyższych stawkach /liczą na szkodę powyżej 70% wartości auta, bowiem wówczas auto nie nadaje się do naprawy i idzie a złom/, natomiast wypłaty odszkodowań naliczane są po najniższych cenach.