Szybkość i profesjonalizm

30 grudnia 2009

Kilka lat temu zastanawiano się czy internetowe ubezpieczenia podbiją rynek. Teraz już nikt nie ma wątpliwości, internetowe ubezpieczenia to nie tylko przyszłość, to fakt, który potwierdzany jest codziennością. Ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia zdrowotne, przybywa tańszych polis na życie, a i ubezpieczenia samochodu przez internet są mniej absorbujące i tańsze niż dokonywane w sposób tradycyjny. Dlaczego? Ponieważ firma ubezpieczeniowa tak jak bank nie musi zatrudniać rzeszy pracowników, opłacać lokali i ponosić wielu innych kosztów, które zwykle ponoszą firmy oferujące swoje usługi w sposób tradycyjny. Dla stale zagonionego, nie mającego zbyt wiele czasu młodego pokolenia Internet to zbawienie, a internetowe ubezpieczenia to oszczędności czasu, pieniędzy, zbędnych formalności. Najbardziej odczuwają to posiadacze czterech kółek, którzy muszą dokonać ubezpieczenia samochodu. Mniejszy to kłopot dla indywidualnych klientów firm ubezpieczeniowych, o wiele większy dla przedsiębiorców prowadzących firmy transportowe. Tak czy inaczej ubezpieczenia samochodu przynajmniej raz w roku musimy dokonać, a oferty internetowych ubezpieczeń są o wiele atrakcyjniejsze od propozycji tradycyjnych.
– Firmy ubezpieczeniowe starają się wykorzystać internet do swoich celów, a konkretnie sprzedaży polis ubezpieczeniowych i najczęściej robią to wspólnie z bankami, których strony WWW dzięki klientom posiadającym dostęp przez Internet do kont osobistych są idealnym wyjściem do zaoferowania sprzedaży polis ubezpieczeniowych. Początki były trudne, a klientów niełatwo też było przyzwyczaić do takiej formy ubezpieczeń. Mimo, iż internetowa sprzedaż polis ubezpieczeniowych nadal u nas raczkuje, to powoli zaczyna wkraczać na rynek ubezpieczeń coraz szerszymi drzwiami. Prekursorem na tym polu jest Link4, ale teraz coraz więcej firm proponuje swoje usługi przez Internet – twierdzi znawca tego rynku.
Z wielu ofert internetowego ubezpieczenia samochodów propozycja Link4 wydaje się bardzo interesująca. Dlatego może warto kierowcom nieco przybliżyć ofertę Link4. Najlepiej, jeżeli to zrobią wchodząc na stronę firmy. Tym mniej zorientowanym możemy podpowiedzieć, że Link4 reklamuje swoją propozycję twierdząc między innymi, że: ubezpieczając teraz auto w tej firmie klienci zmiast za 12 miesięcy zapłacą tylko za 10, tym samym zaoszczędzić mogą nawet do kilkuset złotych, a wszystko to mogą dokonać nie wychodząc z domu, bowiem wystarczy tylko zamówić darmową rozmowę.