Najtańsze ubezpieczenia lokali usługowych

9 października 2015

Lokale użytkowe wykorzystywane są do świadczenia różnego rodzaju usług, np. są używane w handlu, wynajmowane jako biura, gabinety lekarskie, magazyny i hale produkcyjne. Wykorzystując w takim celu pomieszczenie, nie możemy zapominać o ubezpieczeniu go. Za ile wykupimy najtańszą polisę dla lokalu usługowego?

Najlepszym sposobem ubezpieczenia lokali użytkowych jest wykupienie pakietu ubezpieczeniowego, który w swoim zakresie posiada ochronę od zdarzeń losowych – pożaru, powodzi, przed działaniem osób trzecich – kradzieży z włamaniem i rabunkiem. Zanim wybierzemy konkretną polisę, warto poznać wszystkie szczegóły ubezpieczenia i jego zakres.

Ubezpieczenie lokalu usługowego nie jest obowiązkowe, jednak posiadając tak pomieszczenie wykorzystywane do celów prowadzenia działalności gospodarczej, warto je ubezpieczyć. Oferty polis dla takich lokali różnią się od siebie w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych, zwłaszcza pod względem zakresu, jak i ceny samego ubezpieczenia.

Cena polisy

Cena polisy lokalu usługowego zależy przede wszystkim od:

  • rodzaju prowadzonej działalności,
  • wyposażenia lokalu,
  • miejscowości, w której znajduje się lokal użytkowy,
  • wartości ubezpieczonej nieruchomości.

Zniżki w ubezpieczeniu

Bardzo ważną rolę w ustaleniu ceny polisy odgrywają także wiek nieruchomości, klasa pożarowa budynku, a także piętro, na którym znajduje się lokal. Pamiętajmy, że tak jak przy każdej innej polisie, tutaj także możemy liczyć na zniżki. Otrzymamy je, gdy:

  • posiadamy inna polisę w tej firmie ubezpieczeniowej i dokupujemy ubezpieczenie lokalu użytkowego,
  • posiadamy długi okres bezszkodowy,
  • posiadamy różnego rodzaju, atestowane zabezpieczenia antywłamaniowe, przeciwpożarowe, mamy zainstalowany monitoring, a nasza nieruchomość jest pod stałym dozorem.

Ile to kosztuje?

Koszty ubezpieczenia lokalu usługowego o wartości 500 tys. zł z wyposażeniem o wartości 50 tys. zł w dużym mieście wahają się od 700 zł do 1,5 tys. zł miesięcznie. Natomiast dla takiego samego pomieszczenia w małej miejscowości składki zaczynają się już od 600 zł.

Szukając taniej polisy dla lokalu usługowego, warto zapoznać się z ofertą Compensy. Ochrona ubezpieczeniowa tej polisy obejmuje aż 26 zdarzeń, a jej cena roczna to tylko 308 zł. Ubezpieczeniu podlegają mury nieruchomości wraz ze stałymi elementami. Polisa chroni także przed skutkami: ognia, pożaru, dymu, wybuchu, eksplozji zniszczeniami związanymi z akcja ratowniczą, zalaniem, deszczem nawalnym, lawina, śniegiem, gradem, huraganem, upadkiem drzew, upadkiem statków powietrznych, hukiem ponaddźwiękowym, trzęsieniem ziemi, zapadnięciem się ziemi, osunięciem się ziemi uderzeniem pioruna, uderzeniem pojazdu. Oprócz tego, ubezpieczyciel pokrywa także koszty poszukiwania przyczyn szkody i uprzątnięcia po szkodzie.