Każdy kredyt ma swoje własne prawa

7 stycznia 2013

Każdy kredyt ma swoje własne prawa i zasady. Każdy bank ma zupełnie inną strategię postępowania co daje im pełną autonomię na rynku. Dlatego każdy bank ma zupełnie inne warunki udzielania zarówno kredytów jak i lokat bankowych.

Dzięki temu większość produktów ma charakter konkurencyjny. Banki dzisiaj bardzo walczą o każdego klienta, ponieważ każdy klient to dla banku dodatkowe pieniądze na rozwój i działanie. Finansowanie mieszkania, finansowanie działalności gospodarczej, finansowanie samochodu, finansowanie wakacji, finansowanie remontu, finansowanie świąt, finansowanie …wymieniać tak można w nieskończoność, ponieważ ludzkie potrzeby nie mają granic.

Banki starają się zrobić wszystko aby tym potrzebom w jak największym stopniu sprostać. Niestety nie jest to takie łatwe, ponieważ zdolność kredytowa społeczeństwa leci na łeb na szyję. Coraz mniej stać nas na spłatę kredytu. a i banki obawiają się dawać nam pożyczek ponieważ obawiają się o to, że nie damy rady spłacić naszego zobowiązania. I niestety tak właśnie jest. wiele firm, które wzięły kredyty splajtowały po niecałych dwóch latach istnienia. Banki muszą teraz egzekwować środki na indywidualne sposoby, które nie zawsze są przyjemne. Ale niestety takie są zasady i nikt ich nie przeskoczy. A i ubezpieczenie nie daje nam pełnego prawa do dowolności spłaty. wiele osób myśli, ze jak wykupiło sobie ubezpieczenie to nie ma już obowiązku spłaty zadłużenia .

Niestety prawda jest zupełnie inna. Otóż każdy z nas musi spłacić kredyt od A do Z. Ubezpieczenia chronią nas jedynie przed chwilowymi kłopotami finansowymi. Opłaty około kredytowe , do których bez wątpienia należy opłata za ubezpieczenie kredytu nie są wcale niskie. Mimo to okazuje się, że dzisiaj kredyty są znacznie tańsze niż jeszcze kilka miesięcy temu.

Wszystko to za sprawą obniżenia stóp procentowych poprzez rade polityki pieniężnej. Dzięki niej kredyt ma niższe oprocentowanie co daje nam nie małe rabaty w kontekście całości spłaty. Tanie ubezpieczenie OC to co innego niż kredytowe ubezpieczenie.